top of page
  • Yazarın fotoğrafıkelebekalan

Yaşam bir ilizyonsa; sen bir sihirbazsın


Merhabalar 😊

Bir ilizyon dünyasında yaşıyoruz ve bu ilizyonu anlatan, kanıtlayan ve ispatlayan pek çok görsel unsura , bilgiye ve deneyime sahip olunan lineer bir zamanda yaşiyoruz. Peki bugün farkına vardığımız ve kabul ettiğimiz bu duruma sizce beynimizde yeni mi anladı 🤔🤔🤔. Hayııır tabiki. Biz yaşamı gerçeklik yalanıyla donatarak yaşamayı seçtik sadece... Peki bi yansıma olarak var oldugumuz bu dünyada sizce neleri gerçek algısıyla var ettik, yaşamımızı hangi gerçek saydıklarımız la körelttik. Hangi yok saydıklarımızla kaybolduk...

'Kelimelerimizle düşünür , düşündüklerimizle yaşarız.'

Arkadaşlar işte bu kadar basit, ama kolay değil⚡⚡ Niçin mi ; doğduğumuz günden itibaren görsel algıyla büyütüldük,

Negatif algısal öğretilerimizi çocuklara aktardık, düşünmelerini değil ezberleme lerini ögütledik, hisleri, titreşimleri, nötron ,elektron ve foton u sadece fizik ve kimyada soru olarak gördük. Oysa bilgi taneciği net ve yalındır. Enformasyon ise aşırı tekrar ve yorum içerir.

Yasaminizdaki bilgi enfermasyonu ise hayatınızda bir deformasyon yaratır. Neden mi ? hayatınızı yargı, yorum ve kurgularınızla sadece A noktasından B noltasına taşıyabilirsiniz ,oysa ki yaşam sonsuz olasılıklarla doludur.

'Hayat bana neşe , bolluk ve ihtişamla gelir dediniz.' ve diyelim size en hazin haliyle geliyor ve oturup siz bu gelen tarafıyla kavga ya tutuştugunuzda, sorun şu kafanızdaki tüm enerji alanınızı sadece kendi haklılığınızın ispatı için yönlendirdiğiniz gerçeğini ve tam sizin algısal bütünlüğünüzü gösterir.

Çünkü savunma mekanizmamiz, beynimiz, bizim seçtiğimiz yol haritasıyla birlikte, tüm organlarımız bize hizmet ederler Zihnimizin içindeki o susmak bilmeyen geveze 😀 bize sürekli konuşur ve aklınca bize hep haklı çıkmamız yönünde destekler sunar. çünkü bu bir ego alanı, bilinç altındaki tranvalar, ezberler, kötü duruma düşme, haksız çıkma, değer görmeme, değersizlik ve daha pek çok alanın açığa çıkma gibi risklerini içerir.

Zihnimizin sustuğu an ; Yıllarca bastırıp yok saydığımız kendimiz ve saf bilinç dediğimiz tamamen körelttiğimiz evrensel zekanın devreye gireceği gerçekliğine açılan bir kapı gibidir.

Ve o kapıdan girdiğinizde huzur, özsaygınlık, mutluluk, değerliyim, sağlıklı yım ve daha pek çok içeriği barındıran bir dünya ve diğer blok yazımızda sizlerle buluşacak.

Kendinize Zaman ayırıp okuduğunuz için sonsuz teşekkürler 🌺...0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Yeni bir yıla girerken enerji alanımızı dengelemenin çok özel yolları Yeni yıl yeni yıl yeni yıl… Yeni yıl bizlere mutlu olsun Yeni yıl yeni yıl yeni yıl… Yeni yıl sizlere kutlu olsun Bir yıl d

Renkli enerji BEDENİN sana neler söylüyor - 4 Element: Işık Renk: Mavi Varlığı: Dini duygu ve sezgisel anlayış Potansiyel: Değişkenlik Organlar : boğaz, ağız, boyun, yemek borusu Fiziksel yansıması