top of page
  • kelebekalan

Hastalık ve Enerji Arasındaki İlişki

Güncelleme tarihi: 12 Eki 2020

‘Ruhu ve zihni yadsıyarak sadece bedeni iyileştirmeye çalışmak, hastalıkların üstünü örtmek gibidir.’

Enerji sistem çalışmaları her yaştan, her ırk dan, her din den insana , hayvanlara ve yaşam alanlarına kısaca hiçbir kısıtlama yapılmadan her an herkese, el dokunmadan uygulanan , bütüncül olarak etki eden, tamamlayıcı tıp olarak literatüre giren ;bazı ülkelerde hastanelerin içinde bulunan bir bölümdür. Ayrıca tamamen iğnesiz, ilaçsız, kansız, ağrısız, yan etkisiz bir sistemdir.

Enerjikalan enerji hiçbir şekilde teşhis ve tedavi içermez ve bir iddiada bulunmaz. Ancak uyumlanma dan sonra bütüncül olarak işlemeye başlayan sistem, pek çok alanda ortaya çıkabilecek şifa kapılarını aralamaya başlar. Sınırlar sadece sizin zihninizdedir, ve siz izin verdiğiniz ölçüde; yaşam sonsuz olasılıklarla dolu dur .

İki çeşit tıp vardır.

1)konvansiyonel tıp: Şuan da uygulanan modern batı tipi tıp stilidir. Ve hastalığın sonuçları üzerinden yola çıkarak, hastalığın etki alanı üzerinde müdahale eder. Müdahaleler, ilaçlar, ve farklı tetkik, ve biyolojik donelere ihtiyaç duyan bir hizmet şeklidir.

2)fonksiyonel tıp: koruyucu tıp ve tamamlayıcı tıp olarak görülen, ağrısız, acısız ve bütüncül sistemle çalışan hastalıklarla değil nedenleriyle ilgilenen, bastırmak yerine çözülmeyi hedefleyen bir hizmet şeklidir.

Peki şöyle bir değerlendirelim; sadece bedeninizde gözlemlediğiniz rahatsızlıklar birer sonuçtur. Her sonuç ise altta yatan pek çok nedene sahiptir. Nedenlerinin farkına varılmamış sonuçların çözümü ise kurutulmamış bir bataklık gibidir. Sivrisinekleri yok edebilirsiniz, ancak bataklığı kurutmadığınız sürece sivrisinekler aynı yoğunlukta çıkmaya devam edeceklerdir.

Enerjikalan sistem kendini keşif yolculuğudur. Bu zamana kadar hayata dair hep ezberlerle büyütüldük, o kadar çok sesin arasında kendi sesimizin ahengini duymamıza hep engel konuldu, bir kalıba ya da bir statüye oturtulmaya çalışıldık, hislerimizi körelttik ve ne ara bu kadar duyarsızlaştık dediğimiz bir zamanı yaşıyoruz. Kendinizi keşfettikçe özgürleşir, gelişir ve değişirsiniz. Çünkü yaşamın tüm filizleri bizim içimizdeki duygu tohumlarından can bulur, izin verdiğiniz ölçüde boy verir, sınırlarınız kadar da hayat bulur.


0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Yeni bir yıla girerken enerji alanımızı dengelemenin çok özel yolları Yeni yıl yeni yıl yeni yıl… Yeni yıl bizlere mutlu olsun Yeni yıl yeni yıl yeni yıl… Yeni yıl sizlere kutlu olsun Bir yıl d

Renkli enerji BEDENİN sana neler söylüyor - 4 Element: Işık Renk: Mavi Varlığı: Dini duygu ve sezgisel anlayış Potansiyel: Değişkenlik Organlar : boğaz, ağız, boyun, yemek borusu Fiziksel yansıması

Renkli enerji BEDENİN sana neler söylüyor - 3 Element: Hava Renk: Yeşil Varlığı: Özverili sevgi ve affetme potansiyeli dir. Potansiyel: Şifa Organlar: Dolaşım sistemi, akciğerler , göğüsler, kalp

bottom of page