top of page
nlp terapisi

Merhabalar …

      

Hayat, bir yolculuk ve bu yolculuğun pek çok aşamasından geçiyoruz.  Çoğunda da kendimizi , duygularımızı  tanıyamadan,  açıkçası kendimizde çözemediğimiz ,  hiç bilemediğimiz pek çok konuyla ilgili olarak ya etrafımıza yahut  çocuğumuza fikir verme mücadelesine giriyoruz.  Bu anlam da Çözeceğimizi düşündüğümüz pek çok konuyu daha da büyüterek bir kaus alanına dönüştürmemiz an meselesi.

       Eğer şuan bu sayfada iseniz;  kendi dönüşümünüz için hareket eden , yaşam kalitesine önem verecek bilinç düzeyin de, derinlemesine  sorgulamalar yapabilecek yüzleşme cesaretine ve tüm bunların etkilerini farkındalıkla anlayabilme ve kabule geçerek bedensel –zihinsel ve ruhsal değişim ve dönüşümüne hazırsınız  demektir.

nlp terapisi
3014461_med.jpg

Dünyada son 10 yılda gelişip halen  hızla da geliştirilerek yayılmakta olan bu  hizmetten en iyi şekilde faydalanabilmeniz için  biz; özenle sizin için çalışıyoruz. Siz  sadece kendinize bir adım atın.

 

Sorunlarınızı farklı bakış açılarıyla değerlendiriyoruz.

NLP teknikleriyle duygu taraması yaparak eft teknikleriyle değişim ve dönüşümünü destekliyoruz.

       Eğer şuan bu sayfada iseniz;  kendi dönüşümünüz için hareket eden , yaşam kalitesine önem verecek bilinç düzeyin de, derinlemesine  sorgulamalar yapabilecek yüzleşme cesaretine ve tüm bunların etkilerini farkındalıkla anlayabilme ve kabule geçerek bedensel –zihinsel ve ruhsal değişim ve dönüşümüne hazırsınız  demektir.

eft terapisi
Kurumlarda-EFT-Uygulayıcılığı-Eğitimi-12

Sebepsiz ağrılarınız, teşhisi konamayan  rahatsızlıklarınız,  Alanınızda  enerji akışına engel olan tüm bokajlarınızın   çözülmesi  için enerji uyumlanma çalışmalarıyla frekans yükseltme desteği veriyoruz. 

        Hayatınızın gelişimine destek olan ‘endişe’  ile   hayatınızın kitlenmesine sebep olan ‘kaygı’ paradikması arasında kuracağımız planlı ve etkili iletişimle sizlere danışmanlık  yapıyoruz.

      

       Her anından Keyif alacağınız bir hayatı haydi, sende yakala…

DİKKAT

      Yapmış olduğumuz çalışmaların her biri mevcut durumundan daha iyi bir duruma ulaşmak isteyen, bedensel- zihinsel ve ruhsal alan da , sağlık bütünlüğüne ulaşmak isteyen bireylerle,  veya ebeveyn kontrollü; genç ve çocuklarla yapılabilen  çalışmalardır.

       Çalışmalarımızın hepsi güven ve gizlilik  esasına  dayanan bir süreç izleyerek sürdürülür.

Bio sistem terapileri vücudun kendi kendini iyileştirici gücünü  uyarma yönteminin aktifleştirilmesi suretiyle gerçekleştirilen ;  fonksiyonel sağlık  biriminin  tamamlayıcı veya koruyucu sağlık alanı olarak adlandırılan,  yaşam kalitenizi yükseltmek adına  sizlere online yahut  yakından hizmet olanaklarıyla , yaşam  imkanı sunmaktadır.

       Sayfamızda bahsedilen teknik ve yöntemler klasik tıb (konvansiyonel tıb)  değildir.  Teşhis ve tedavi içermez. ilaç  tavsiye edilmez veya verilemez.

NLP Terapisi Nedir?


NLP terapisi açılımı, Neuro Linguistic Programming’dir. Yani sinir sistemimizi, iletişim kanallarımızı kullanarak programlamak anlamına gelmektedir. “İnsanlar, kendi yaşamlarını istekleri doğrultusunda şekillendirebilmek ve gerek gördüğünde değiştirebilmek için ihtiyaç duyduğu tüm kaynaklara kendi içinde sahiptir.” NLP, önce kişinin kendini anlaması, kendi iç çelişkilerinden kurtulması, endişe ve korkulanndan sıyrılması ile başlayıp, çevresini, toplumu ve genel olarak dünyayı daha iyi anlamasını, yaptığı hareketlere bu gözle bakmasını ve davranışlarını buna göre düzenlemesini sağlayan bir sistemdir.

NLP başlı başına pozitif bir düşünce sistemidir. İnsanların bazıları geçmişteki kötü olaylara takılı kalarak, onların zihinsel ve duygusal gölgesinde hayatlarını sürdürürler; bazılarıysa geleceğin kaygılarıyla endişe dolu mutsuz bir hayat yaşar. NLP, insana geçmişten ders alarak bugüne odaklanmayı ve geleceği planlamayı öğreten bir bilimdir. NLP`nin geçmişi temizleme teknikleri ile kişiler geçmişteki kötü olayların etkisinden kurtulup, hedef belirleme teknikleriyle de bir misyon ve vizyon belirleyerek geleceğe umutla bakarlar. Bu sayede de günlük hayatlarını daha pozitif yaşama şansına sahip olurlar.

NLP, köklerini psikoterapiden aldığı için doğal olarak bu alanda özellikle iddialıdır. Öte yandan, insanın psikolojisinin kişinin bedeni üzerindeki etkileri ve iyileşme sürecinin modellenebilirliği nedenleriyle NLP, diğer terapi dallarında da güçlü bir araç olarak kullanılmaktadır.


NLP Terapisi; sağlık hizmeti niteliğinde olmayıp,farkındalığı arttırarak kişinin pozitif yönde değişimini sağlayan oldukça güçlü ve etkili bir terapi çalışmasıdır. Gerek var ise tıbbi tedavilerin yerine geçmemektedir.

EFT Nedir ve Nasıl Uygulanır?

 

EFT, geleneksel Çin tıbbındaki akupunktur yöntemlerine dayanan bir enerji çalışmasıdır. Kişi, parmak uçlarıyla vücudundaki bazı akupunktur noktalarını tıklar. Buradaki temel prensip herhangi bir olumsuzluktan dolayı vücutta tıkanıklığa uğrayan enerji akımlarının tıklama yoluyla normal hallerine geri dönmeleridir. Böylelikle enerji akımı tıkanıklığına neden olan problem ortadan kalkar ve yerine olumlu düşünce veya davranış modelleri yerleşir.

EFT bir enerji psikolojisi tekniğidir. Diğer bir ifade ile duygusal özgürleşme tekniğidir. Enerji meridyenlerini uyarma açısından akupunktur ve akupres ile olumlamalar açısından da NLP’nin ortak bir sentezi diyebiliriz.

EFT nin uygulama alanı çok geniştir:

Fobilerden kurtulmak (örümcek korkusu, yükseklik korkusu, toplum önünde konuşma korkusu vb)

Bağımlılıklardan özgürleşmek (sigara, alkol bağımlılığı), fiziksel ağrılardan kurtulmak için(sırt, bel ağrıları vb)

Geçiş acılardan özgürleşmek (tacize maruz kalma, travmalar vb) için kullanılabilir.

Olumsuz Duygular (Değersizlik, stres, öfke, korku, endişe, acı, üzüntü, suçluluk, güvensizlik, korku, nefret, kıskançlık, fobi, panik atak, depresyon)

Olumsuz İnançlar (“Şanssızım, Talihsizim, Yalnızlığa mahkumum, Beceriksizim, Sevilmeye layık değilim, Para geldiği gibi gider, Babana bile güvenmeyeceksin, Bütün erkekler aldatır, Bütün aksilikler beni bulur)

Bedensel Sorunlar (Allerjiler, sırt ve bel ağrıları, fibromiyalji, kabızlık, cinsel sorunlar, şişmanlık, sedef hastalığı, karın ve mide ağrıları, iştahsızlık)

Hedef Belirleme (İşyerinde, ilişkilerde, kazanç düzeyinde, projelerde, toplumda yer belirlemede, hayat amacını bulmada)

Performans Artırma (Sınav, iş, spor, sanat alanlarında, kolay odaklanma, hafıza geliştirme, yaratıcılık, disiplin geliştirme, verim artırma)

Ruhsal Gelişim (Dinginlik, dengeli ilişkiler, sevecenlik, affetmek, sevgi ve hoşgörü geliştirme)

EFT, tedavi süreci içinde kişiye psikolojik acı vermiyor ve uzun seanslar gerektirmiyor. İlaç ve iğne tedavisi içermiyor. EFT’nin işe yaraması için, kişinin buna inanması da gerekmiyor. Hiç bir yan etkisi olmadığı için, her durumda kullanılabilir. Doğru uygulandığında başarı oranı çok yüksektir. (%85-97) Hızlı bir tedavi yöntemidir. Bu sebeple terapistler, doktorlar, akupunktur ve refleksoloji uzmanları ve yaşam koçları tarafından hasta ve danışanlara rahatça uygulanmaktadır. Ayrıca kişi, bir defa bu tekniği öğrendikten sonra kendi kendine de uygulayabilmektedir.

NLP terapisi
bottom of page